Jamila Salimpour formát s činelkami

Jamila Salimpour byla inovátorka a průkopnice na poli břišního tance v 2. polovině 20. století v USA. Vděčíme jí mimo jiné za ucelenou metodologii výuky, kodifikaci názvu prkvů a terminologii činelkových rytmů. Prvky jako základní egyptský krok, arabic, maya nebo 3/4 shimmy mají svůj původ právě u této jedinečné lektorky a tanečnice.

Její formát je souborem prvků, které mají přesně daný popis i stylizaci. Číme déle se pak studentka tomuto formátu věnuje, tím více prvky v jejím těle zrají a ona si může dovolit si s prvky více hrát, propojovat je nebo různě variovat. Od samého začátku vás krůček po krůčku formát učí hledat si vlastní přechody mezi prvky a objevovat vlastní taneční intuici. Nedílnou součástí formátu je také hra na prstové činelky, které budeme v tanci zapojovat i my. Vše se naučíte postupně, pod vedením zkušené lektorky a mnohaleté studentky Salimpour školy.

Salimpour formát nabízí systematický a akademický přístup k orientálnímu tanci v praktické i teoretické rovině. Na lekcích můžete očekávat důkladnou rozcvičku, vysvětlení specifické techniky a také postupné zasvěcení do jednotné terminologie. Naučíte se pečlivě izolovat prvky a vše vrstvit do pohybu. A v čem je technika specifická? Především v přesné práci svalů. Salimpour formát vede k rozvoji individuality každé studentky a její nezávislosti na lektorce. Jamila stylizace pak specificky rozvíjí improvizaci a expresivitu v tanci. 

Pokud si chcete o naší škole a formátech dozvědět více, mrkněte na následující odkazy.
Nejnovější povídání ve videu zde

A jak to vypadá nakonec v tanci? 

Toto je choreografie pro 2. úroveň:

A toto zase z úrovně 4:

Novinky e-mailem

Studio NAPLNO

Jayanti´s Institute s.r.o.

Štěpánská 45
Praha 1

Tel: 608 484 063
info@studionaplno.com

IČ: 18029655