Yaana

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2008. Do tohoto tanečního stylu jsem se zamilovala s prvním tónem hudby a první vlnkou zápěstí. Ve svých začátcích jsem se vzdělávala na pravidelných kurzech Soni Machové v Kladně a později jsem dojížděla do Prahy k tanečnici Eglal. Vzdělání si zpestřuji od začátku seminářích českých i zahraničních lektorů (Kathreen Derouet, Shereen, Warda, Sharka, Mona, Kalatin Shäfer, Osama Mimi Farag, Louchia, Jillina, Kaeshi Chai, Hind Taufiq…). V letech 2011 až 2015 jsem navštěvovala kurzy španělského flamenca s Lolou Karpenko.

Byla jsem členkou několika tanečních skupin a v roce 2013 jsem spolu s tanečnicí Laviou založila skupinu Lavyaana, kde tančím dodnes.

Od roku 2014 do roku 2020 jsem působila jako lektroka v tanečním studiu Pure. Mou specialitou je výuka orientálního flamenca, kde se propojuje ladný orientální tanec s divokostí flamenca, a fantasy tanec s rekvizitami, jako jsou hedvábné vějíře, závoj, křídla isis, voi poi, hedvábné prapory a další. Mám ovšem velmi blízko i ke tradičním stylům orientálního tance a mé nejoblíbenější je beledy, drum solo či shaabi.

Při sólových tancích nejraději improvizuji a před divadelním pódiem dám přednost vystoupení mezi lidmi, kde mohu komunikovat s diváky.

Ve svých lekcích kladu důraz na správné zvládnutí techniky základních prvků, ale na odlišnost stylu každé tanečnice. Těší mne, když kurzistky tanec baví a nebojí se do něj dát své srdce. Každý máme jiné tělo a proto nikdy nebudeme vypadat při tanci stejně – a to je to nejkrásnější na orientálním tanci i flamencu.

Těším se na vás na svých lekcích!

Středa 17:00-18:00

Orientální tanec pro začátečníky

V tomto kurzu se budeme učit krůček po krůčku pohyby paží a boků typické pro orientální tanec, prohlubovat techniku jednotlivých prvků orientálního tance a jeho stylů.

Nejsou třeba boty ani veliká sukně. Těším se na vás!

Středa 19:30-20:45

Orientální flamenco a fusion pro středně pokročilé

V tomto kurzu se budeme učit pohyby paží a boků typické pro flamenco a prohlubovat techniku prvků orientálního tance. V druhé části lekce tyto dva styly spojíme a zatančíme si kombinace na převážně flamencovou hudbu.

Probereme si také jak při tanci pracovat se španělským vějířem. Nejsou třeba boty ani veliká sukně. Těším se na vás! Minimální pokročilost orientálního tance je začátečník 2 – mírně pokročilý

Novinky e-mailem

Studio NAPLNO

Štěpánská 45
Praha 1

Tel: 608 484 063
info@studionaplno.com

IČ: 05209307